Działalność Instytutu Witkacego w 2016 r. 

Zakup korespondencji Stanisława Ignacego Witkiewicza z dr. Rouhier odnalezionej w Paryżu przez dr Mariolę Odzimkowską z pomocą prof. Janusza Deglera i prof. Leszka Kolankiewicza.

Udział w organizacji 19. edycji konkursu Witkacy pod Strzechy, 15-17 września, Słupsk.

Wystawa Przez czwartą ścianę. Dramat Witkacego na płótnie w Bałtyckiej Galerii Sztuki w Ustce, towarzysząca konkursowi Witkacy pod strzechy.

Udział w 2. edycji Rajdu Rowerowego W jak Witkacy: Ostrów Mazowiecka – Zaręby Kościelne – Brok 24 września.

Nagranie w Stacji Falenica i emisja w TV Republika (18 i 25 września) dwóch odcinków cyklicznego programu Literatura na Trzeźwo z udziałem Katarzyny Kobro-Okołowicz, Stefana Okołowicza, Klaudiusza Wesołowskiego, Kuby Gryzowskiego i Przemysława Pawlaka.

Patronat nad wystawą Nineczka i Witkacy – zginiemy marnie oboje bez siebie. Jadwiga z Unrugów i Stanisław Ignacy Witkiewicz, 15.5. – 9.10.2016. Kuratorzy wystawy: Kapsyda Kobro-Okołowiczowa, Stefan Okołowicz, Muzeum Tatrzańskie, Zakopane.

Patronat i udział w międzynarodowej konferencji naukowej W teatrze dziejów. O dramacie historycznym od 1864 roku do dzisiaj, UW, 9-10 maja. Wygłoszone trzy referaty w ramach sesji przygotowanej przez Instytut Witkacego:
  Przemysław Pawlak: Kamuflaże postaci historycznych w dramatach Witkacego.
  Marek Średniawa: Gyubal Wahazar. Ponadczasowość i uniwersalność historiozoficzna nieeuklidesowych dramatów Stanisława Ignacego Witkiewicza.
  Dominik Gac: Dwie wojny, dwie historiozofie. Miejsce historii w tekstach dramatycznych Andrzeja Rybickiego i Stanisława Ignacego Witkiewicza.

Podziel się z innymi