Drodzy Państwo,

zgłoszony przez Instytut Polski w Wilnie do konkursu Wydarzenie Historyczne Roku 2018 projekt „Witkacy na Litwie”uzyskał uznanie jury powołanego przez Muzeum Historii Polski i trafił do finałowej piątki projektów w kategorii Wydarzenie.

Projekt obejmuje zarówno wystawę „Anioł i Syn. Witkiewiczowie w Zakopanem i na Litwie” w Muzeum Čiurlionisa w Kownie (projekt Muzeum Tatrzańskiego, IAM, IP Wilno, Muzeum Čiurlionisa pod kuratelą p. Stefana Okołowicza) oraz wydanie pierwszej na Litwie publikacji o Witkacym pt. „Witkacy. Umysł drapieżny“ (projekt IAM, IP Wilno, Instytutu Witkacego i wydawnictwa Aukso žuvys we współpracy z wieloma osobami i instytucjami).

To ogromny zaszczyt i uznanie dla naszej wspólnej pracy.

Liczymy na to, że projekt zwycięży, ale do tego potrzebne są internetowe głosy. Zachęcam i proszę wszystkich o promowanie głosowania (trwa do 15 maja zagłosuj) ) wśród Państwa znajomych, partnerów, odbiorców newsletterów, FB, Twitterze, Instagramie, itp.  

Polecam też uwadze wydarzenie stworzone przez Muzeum Tatrzańskie na Fb: zobacz wydarzenie  

Ponieważ można zagłosować na 3 projekty, polecam Państwa uwadze:

w kategorii wystawa – „Litwo, Ojczyzno moja… Adam Mickiewicz i jego poemat Pan Tadeusz” na Litwie

Organizator: Pałac Władców w Wilnie, Zamek Królewski na Wawelu, Zakład Narodowy im. Ossolińskich i Muzeum Pana Tadeusza,

Instytut Adama Mickiewicza, Instytut Polski w Wilnie

 

w kategorii edukacja i multimedia – „Where is Poland?” Instytutu Adama Mickiewicza  

Organizator: Instytut Adama Mickiewicza

 

pozdrawiam 

Marcin Łapczyński

Dyrektor, Radca Ambasady RP w Wilnie

 

Podziel się z innymi