Pismo „Witkacy!" – rozpoczynamy „nowe życie na wielką skalę"!

Naszym celem jest wydanie w latach 2019–2021 sześciu kolejnych numerów pisma artystyczno-naukowego „Witkacy!" poświęconego twórczości Stanisława Ignacego Witkiewicza, współczesnej recepcji jego dzieła oraz oryginalnym trendom w polskiej i światowej literaturze, sztuce i filozofii. Witkacy (1885–1939) – artysta totalny – dramaturg, pisarz, malarz, fotograf, teoretyk sztuki, filozof, to postać, która nadal frapuje i inspiruje. Według             prof. Daniela Geroulda był „najbardziej niezwykłą i najwszechstronniejszą osobowością artystyczną w Polsce pierwszej połowy XX wieku". Uważamy, że mimo kolejnych inscenizacji dramatów, wystaw, publikacji tłumaczeń oraz innych wydarzeń utrzymanie Witkacego w krajowym i światowym obiegu kultury wymaga stałych długoterminowych i systematycznych działań.

Wydawcą pisma jest fundacja Instytut Witkacego, która z własnych środków i dzięki społecznemu wkładowi pracy zespołu redakcyjnego, a także wsparciu Darczyńców w zbiórce w portalu Polak Potrafi („Witkacy!" nr 4) opublikowała w latach 2016–2018 pięć numerów pisma, które spotkały się z dużym zainteresowaniem Czytelników. Po tym początkowym pionierskim i pełnym wyzwań okresie pragniemy przejść na nowy stabilny etap funkcjonowania pisma i zbudować trwałe relacje z naszymi Czytelnikami, zachęcając ich do wykupywania prenumeraty i regularnego wspierania finansowego wydawania pisma oraz różnorodnych działań – wystaw, konferencji         i spektakli, podejmowanych przez Instytut Witkacego.

Dobrą wiadomością jest to, że udało nam się pozyskać w ostatnim konkursie MKiDN środki wspomagające wydawanie pisma „Witkacy!" w latach 2019–2021. Trochę gorszą to, że przyznano nam 60% kwoty niezbędnej do pokrycia kosztów. Dlatego zwracamy się do Was o wsparcie Instytutu Witkacego regularnymi wpłatami, by pismo, o którym nasz patron kiedyś marzył, nadal się ukazywało, działały profile FB i strona internetowa. Prenumeratorów i osoby wspierające będziemy honorować unikatowymi nagrodami. Firmom wystawiamy faktury VAT.

Podziel się z innymi

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *